Vyhľadať
Close this search box.

10 tipov na zariadenie detskej izby

Detská izba vie byť pri zariaďovaní poriadnym orieškom, pretože musíte trafiť do vkusu dieťaťa, ktoré sa neustále vyvíja a mení svoje názory. Aby ste nemuseli každé dva roky investovať do úplne nového dizajnu, využite týchto desať tipov.

Zariadenie detskej izby

1. V jednoduchosti je krása

Pokiaľ ide o detské izby, menej je zvyčajne viac. Udržaním jednoduchého dekoru a minima vybavenia vytvoríte viac priestoru na hranie a poskytnete neutrálne plátno, ktoré možno ľahko aktualizovať, keď vaše dieťa rastie. Detská domčeková posteľ dodáva celému prostrediu hravosť a poskytuje možnosť hrať sa, schovať sa a zaspávať s pocitom bezpečia.

2. Pomôžte deťom prejaviť ich vlastnú osobnosť

Dovoľte im upraviť podľa seba detaily, napríklad pomocou nažehľovačiek na textil ozdobte jednofarebnú posteľnú bielizeň. Na steny povešajte ich vlastné obrázky. Alebo im dovoľte vystaviť špeciálnym spôsobom ich najobľúbenejšie detské knihy

3. Zamerajte sa na hru

Ak chcete vytvoriť izbu, ktorú bude váš malý dobrodruh milovať, skúste sa zamerať na to, čo najradšej robí: hru! Izba s vnútornou hojdačkouguľôčkovým bazénom alebo stolíkom na skladanie lega, kladie dôraz na zábavu bez obetovania štýlu.

Chcete do svojho dizajnu pridať prvok zábavy? Zvážte tabuľovú stenu alebo jednoducho aktualizovateľnú umeleckú galériu, kde si vaše dieťa môže vystaviť svoje obľúbené výtvory. Vstavaná horolezecká stena, šmýkačka na poschodovej posteli alebo sieť na lezenie zavesená na strope sú tiež skvelými možnosťami, ktoré podporujú hru a zároveň pomáhajú spáliť všetku tú extra energiu pred spaním.

4. Vytvorte miesto pre domáceho miláčika

Deti vyrastajúce so zvieratkami sú empatickejšie, samostatnejšie a prejavujú väčšiu ochotu starať sa o potreby iných ľudí a iných živých bytostí. Psie granule bez kuracieho mäsa radšej uskladnite v komore alebo v skrini na chodbe, ale v detskej izbe určite vytvorte kútik, kde sa môže uložiť a robiť deťom spoločnosť.

5. Využite priestor svojho dieťaťa na maximum

Či už pracujete s malou izbou alebo s veľkou predstavivosťou, maximálne využitie priestoru vášho dieťaťa je absolútnou nevyhnutnosťou. Jednoduchá poschodová posteľ zdvojnásobuje využiteľný priestor v čistej a modernej detskej izbe, čím vytvára ďalšiu hernú zónu, ktorú možno ľahko premeniť na kútik na čítanie.

6. Zdvojnásobte úložné priestory

Od ich hračiek, hier a kníh až po ich neustále sa meniace šatníky v rôznych veľkostiach, deti prichádzajú s množstvom vecí. Potrebujete pomoc pri zvládaní neporiadku? Háčikynástenné koľajničky na knihy, zásuvky pod posteľou a nábytok so vstavaným úložným priestorom sú skvelé možnosti a môžu zdvojnásobiť váš úložný priestor. Inštalácia druhého vešiaka do skrine vášho dieťaťa je tiež jednoduchým spôsobom, ako rozšíriť svoj úložný priestor.

7. Hrajte sa s farbou

Deti milujú farby, no vybrať si tú správnu môže byť zložité. Iste, vaša ratolesť môže teraz zbožňovať všetky veci v ružovej farbe, ale to neznamená, že to tak bude aj neskôr, a pomyslenie na premaľovanie celej izby v priebehu niekoľkých krátkych rokov stačí na to, aby mal ktokoľvek problémy s farebnosťou. Hľadáte dlhodobé riešenie? Ideálne je do čistého, neutrálneho prostredia vniesť dúhu farebných doplnkov, ktoré možno ľahko aktualizovať, keď je vaše dieťa pripravené na nový vzhľad.

8. Využite vzory a textúry

Zaujíma vás, vďaka čomu vyzerajú detské izby, ktoré vidíte na Pintereste, tak krásne? Je to vďaka zdrojom a rôznym povrchom a materiálom. Sú tajnou zbraňou profesionálneho dizajnéra a pomocou niekoľkých pridaných prvkov dokážu zmeniť miestnosť od nudnej až po úchvatnú.

9. Zamestnajte malé ručičky a mysle

Ak máte priestor, pracovná plocha vhodná pre deti je nevyhnutnosťou. Ak svojmu dieťaťu poskytnete miesto na vyfarbovanie a tvorenie, nielenže ho to zamestná, ale môže mu pomôcť aj s jeho fyzickým a duševným rozvojom. Keď je vaše dieťa staršie, môže sa vám hodiť osobný pracovný priestor, ktorý ponúka pokojné miesto na učenie a domáce úlohy.

10. Dajte im priestor, kde sa môžu schovať

Všetci musíme z času na čas ujsť. Kútik na čítanie je skvelým miestom na chvíle strávené osamote a má ďalšiu výhodu v tom, že povzbudí vaše dieťa, aby sa schúlilo s dobrou knihou! Tento útulný kútik má všetko, čo potrebujete, aby ste strávili daždivý deň v interiéri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *