Vyhľadať
Close this search box.

Ako si nastaviť čas na oddych popri bábätku

Ak si nájdete trochu času pre seba, aj keď máte doma malé bábätko, môže vám to pomôcť zostať po pôrode spokojnou a pokojnou ženou, mamou a manželkou. Tu sú naše osvedčené tipy, keď nemáte k dispozícii starostlivú babičku alebo si nemôžete platiť opatrovateľku. Vaša pohoda je totiž dôležitá pre celú vašu rodinu!

Oddych pri bábätku

Vytvorte si pre spánok vášho dieťatka pravidlo relaxu

Namiesto toho, aby ste tú vzácnu hodinu, keď vaše dieťa spí, trávili pobehovaním, vysávaním, upratovaním a praním, žehlením či odkladaním bielizne, len relaxujte. Rozdeľte si úlohy, ktoré musíte urobiť so svojím partnerom, keď sa vráti domov.

Zatiaľ využite spánok vášho dieťaťa ako veľmi potrebný čas na relaxáciu. Sledujte seriály, ktoré máte rady, čítajte knihu alebo si vezmite detský monitor so sebou a ponorte sa do teplého kúpeľa. Alebo jednoducho využite veľký matrac 160 x 200 cm a ľahnite si k bábätku a zaspite. Veď spánok je počas prvých rokov materstva podpultovým tovarom. Doprajte si ho čo najviac!

Nakupujte, keď spia

Aj keď je to len online verzia a nie hodinová prechádzka po každom obchode, ktorú ste absolvovali pred narodením dieťaťa, je to aspoň niečo. Vďaka tomu sa budete cítiť znovu sami sebou.

Mamičky dnes obľubujú gélové laky Claresa alebo špeciálne sladkosti nedostupné v bežných obchodoch. To isté platí aj pre skypovanie s priateľkami s pohárom vína o 20:00. Tieto veci nemusia byť úplne rovnaké ako odchod z domu, ale internet vás môže aspoň takto potešiť.

Doprajte si skrášľovacie procedúry aj doma

Využite služby kaderníčky alebo masérky, ktorá vie prísť k vám domov. Prípadne si sama doprajte manikúru pomocou gélových lakov na nechty. Bude to oveľa jednoduchšie ako si nájsť vhodný čas na návštevu služieb. Takto môžete následne padnúť rovno do postele – samozrejme, v závislosti od nálady vášho bábätka.

Využite veľa, veľa prechádzok, na ktoré zoberiete svoje dieťa

Keď idete so svojím dieťaťom, ktoré tvrdo spí v kočíku, skúste zavolať kamarátovi, s ktorým ste sa už dlho nerozprávali. Ocení to a vy sa budete môcť porozprávať bez toho, aby ste svojmu drobčekovi museli každých desať sekúnd hovoriť „nie, nemôžeš to brať do ruky, dávaj pozor“.

Dajte si sprchu, nech sa deje čokoľvek

Môže to znieť smiešne, ale ako často ste si povedali: Nemám čas sa ani osprchovať? Skúste si uvedomiť, že je to nie je len fyzická, ale aj psychická záležitosť. Ak ste dnes stáli aspoň niekoľko minút pod horúcou vodou, budete sa cítiť lepšie mnohými rôznymi spôsobmi. Ide o vypracovanie logistiky. Ak sú malé, vezmite svoje dieťa so sebou do kúpeľne v hojdacom kresielku. Alebo ak sú dosť staré na to, aby ste ich nechali päť minút samé, dajte ich do postieľky s hračkami alebo zapnite ich obľúbený program. V neposlednom rade si doprajte aj dobrý sprchový gél, píling alebo akýkoľvek prípravok s príjemnou vôňou, ktorý vytvorí atmosféru luxusu.

Navštívte rodinu alebo priateľov

V podstate navštívte kohokoľvek, kto o to bude mať záujem. Radi sa pohrajú alebo pomaznajú s bábätkom a to vám umožní voľne dýchať, vypiť šálku čaju, ktorý vám pripravil niekto iný, a hovoriť o niečom inom ako o plienkach.

Počúvajte podcasty alebo audioknihy

Pocit, že ste úplne mimo kontaktu so správami alebo popkultúrou, je u mamičiek malých bábätiek veľmi častý. Ak sa to týka aj vás, využite čas, keď vaše dieťa drieme v aute alebo v kočíku, na počúvanie podcastov alebo audiokníh, ktoré sa vám páčia. Môžete ich počúvať aj spolu s dieťaťom. Dôležité je, aby ste sa nezameriavali iba na knihy a podcasty o materstve. Vyberajte si témy, o ktorých sa môžete rozprávať aj s ľuďmi, ktorí deti nemajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *