Vyhľadať
Close this search box.

Ako vybrať najlepšie vrecko na telesnú výchovu pre vaše dieťa? Poradíme vám

Po letných prázdninách nastáva čas, kedy rodičia zháňajú výbavu pre deti do školy. Okrem peračníka, písacích potrieb a zošitov bude dieťa potrebovať i školskú tašku a vrecko na telesnú výchovu. Ako by malo vyzerať ideálne vrecko na telesnú výchovu vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

Vercká na obuv a telenú výchovu

Dizajn vrecka na telesnú výchovu

Začneme trochu netradične, a to dizajnom vrecka. Každé dieťa túži po pekných veciach, ktoré zodpovedajú momentálnym módnym trendom. Vrecká na telesnú výchovu pre deti bývajú zväčša ušité z textilnej látky vo veselých farbách, ale to vášmu drobcovi nemusí stačiť. Deti sa presne ako dospelí zaujímajú o trendy. Iste ich viac poteší vrecko na telesnú výchovu s rozprávkovou postavičkou, ktorá je momentálne in. Chlapci preferujú tmavšie farby a motívy ako futbalová lopta a komiksové postavy. Dievčatá si zamilujú vrecko vo fialovej či ružovej farbe a vrecká, ktoré zdobia princezné, Disney motívy a veselé emoji. Väčšie deti budú mať radosť z vreciek, ktoré nesú logo známych športových značiek. Deti by sa do výberu mali zapojiť a sami určiť, ktorý dizajn sa im najviac páči.

Veľkosť vrecka na telesnú výchovu

Koľko rokov má vaše dieťa? Väčšie deti so sebou nosia viac vecí a majú tiež väčšie topánky i oblečenie. Do vrecka by sa okrem športového oblečenia mala zmestiť aj fľaška s vodou a poprípade malý snack. Niektoré vrecká majú okrem hlavného priečinka po stranách a v prednej časti sieťku, do ktorej sa dajú uložiť drobnosti ako vreckovka alebo už spomínaný snack. Nemusíte sa obávať zvýšenej záťaže pre deti, pretože vrecká na telesnú výchovu bývajú vyrábané z veľmi ľahkých materiálov.

Uzatváranie a popruhy vrecka na telesnú výchovu

Väčšina vreciek na športové oblečenie a potreby sa uzatvárajú šnúrkou. Niektoré majú vo vrchnej časti aj zips. Zatváranie šnúrkou je rýchle a praktické. Vďaka tomuto zatváraniu si dieťa behom sekundy vyberie z vrecka všetko potrebné. Venujte pozornosť popruhom. Tenšie popruhy by mohli dieťa tlačiť a rezať. Dajte prednosť popruhom širším a guľatým, ktoré pripomínajú lano. Najpohodlnejšie na nosenie sú široké a ploché látkové popruhy. Niektoré vrecká na telesnú výchovu pre väčšie deti pripomínajú batoh. Majú obdĺžnikový tvar, dajú sa za vrchné uško uchopiť do ruky a tiež prehodiť cez ramená. Keďže väčšie deti so sebou nosia viac vecí, mávajú tieto vrecká aj viac priečinkov vo vnútri alebo z vonkajšej strany.

Materiál vreciek na telesnú výchovu

Vrecká na telesnú výchovu sa vyrábajú z ľahkých materiálov. Najčastejšie ide o polyester a rôzne syntetické prímesi. Uvedené materiály sa vyznačujú viacerými praktickými vlastnosťami. Okrem nízkej gramáže ide o schopnosť rýchlo schnúť. Vrecko preperiete v rukách alebo v práčke na nižšej teplote a na druhý deň si ho dieťa môže opäť vziať do školy. Udržiavanie vrecka v dobrom hygienickom stave je veľmi dôležité. Polyester je zároveň látkou, ktorá sa nekrčí. Veď dobre viete, že dieťa vrecko hodí na zem alebo si na neho sadne. Povrchová štruktúra polyesteru je mierne lesklá, čo robí dizajn vrecúšok ešte viac zaujímavým. Podobné vlastnosti ako polyester má tiež polyamid a nylon. Pekné vrecká na telesnú výchovu kúpite v kamenných obchodoch alebo v e-shope CCC. Na CCC vás poteší široký výber pre chlapcov i dievčatá a tiež rozumné ceny.

Vrecko na telenu výchovu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *