Drevené hračky pre deti

Dnešná doba síce praje hlavne moderným farebným hračkám s množstvom funkcií, ale čoraz viac sa späť k svojej starej sláve vracajú aj drevené hračky. Práve tie tu s nami boli mnoho rokov, hrali sa s nimi naši rodičia, starí rodičia a predtým aj ich rodičia. Prečo ale sú drevené hračky v dnešnej dobe také obľúbené?

Drevené kocky - hračka

Drevo nám ponúka nádych prírody a kvalitu

Drevené hračky k vám domov prinesú kúsok prírody. Vďaka odolnosti vydržia naozaj dlho a deti sa s nimi môžu hrať aj niekoľko generácií. Kvalita a trvanlivosť sú nespornou výhodou drevených hračiek.

Drevené hračky rozvíjajú fantáziu

Detská fantázia sa začína rozvíjať už od 1,5 roka. Deti v tomto veku začínajú veľmi intenzívne vnímať, skúmať a spoznávať svet okolo seba. Ich fantázia doslova nepozná hranice. Najväčší záujem o drevené hračky prejavujú deti hlavne do predškolského veku, keď sa najviac hrajú.

Na rozvíjanie fantázie môžu celkom dobre poslúžiť rôzne drevené stavebnice, kde si deti môžu napríklad z kociek postaviť napr. hrad. Veľmi obľúbené sú však aj rôzne premyslené hlavolamy, puzzle a kreatívne drevené hračky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *