Vyhľadať
Close this search box.

Narodenie dieťaťa – Tipy na darčeky pre mamičku i novorodenca

Narodenie dieťaťa je veľká udalosť v rodine i pre širšie okolie. Po návrate novopečenej mamičky domov sa začne kolotoč návštev a gratulácií. Osláviť nový život je jednou z najkrajších osláv a emotívnych okamihov v živote každého. Ak aj vás práve čaká návšteva s účelom gratulácie mamičke, iste si lámete hlavu s tým, aký darček na oslavu priniesť. Nemusíte si viac robiť starosti vďaka našej inšpirácii na darčeky pre mamičku a novorodenca.

Dieťa ako dar

Darčeky pre novopečenú mamičku

Čo poteší mamičku, ktorá len zopár dní drží v rukách svoje vytúžené bábätko? Zaručene ju poteší už len to, že ste si na ňu spomenuli a zavítali obdivovať malý uzlíček šťastia. Ešte viac ju poteší darček, ktorý využije pre seba či pre bábätko. Na kúpu takéhoto darčeky nemusíte minúť stovky eur a napriek tomu kúpite kvalitný dar. Jednoducho si vyberte z ponuky internetového obchodu. Detský obchod má v on-line ponuke širokú paletu vecí pre mamy i deti. Vybrať môžete nasledujúce darčeky.

Praktické pomôcky na dojčenie

Každú mamičku potešia pomôcky na dojčenie. Vytvorte darčekový balíček, do ktorého zabalíte vankúš na dojčenie s poťahom, dojčiacu podprsenku, ručnú odsávačku, gélové obklady na prsia a iné praktické príslušenstvo. K balíčku pridajte kyticu kvetov.

Darček s menom dieťatka

Na rôzne darčekové predmety je možné dať vytlačiť či vygravírovať meno dieťatka s dátumom narodenia. Alebo mamičku rozosmejte a ako nápis zvoľte vtipný slogan. Keď hľadáte naozaj trvácne a hodnotné dary s nápismi, vyberte si niečo z dreva. Napríklad drevené vešiaky, na ktoré bude mamička vešať fotografie bábätka.

Darčeková súprava

Darček dva v jednom alebo aj desať v jednom sú darčekové súpravy a darčekové koše. Takýto kôš vytvoríte aj sami. Stačí preklikať ponuku obchodov, napríklad skvelého obchodu JUKKI, a kúpiť látkové plienky, cumlíky, kojenecké fľaše a mäkučkú deku pre dojčatá.

Hodnotné šperky

Keď ste s novopečenou mamičkou v úzkom rodinnom vzťahu, zamerajte sa na hodnotné darčeky. Šperkom nikdy nič nepokazíte. Pekná zlatá či strieborná retiazka a náramok potešia každú ženu.

Poukazy a darčekové karty

Venovať k narodeniu dieťaťa poukaz s rôznou hodnotou na nákupy do detského obchodu nie je hanba. Mamička si sama môže vybrať, čo práve pre seba či dieťa potrebuje. A verte tomu, že každý deň zistí, že potrebuje nové a nové pomôcky pre starostlivosť o dieťatko.

Darčeky pre novorodenca

Novorodenec síce ešte nevníma darčeky, ale existujú veci, ktoré potešia dojča a pomôžu mamičke počas jeho rastu. Okrem rôznych hračiek môžete malému bábätku kúpiť i iné pomôcky a príslušenstvo. Malé deti potrebujú naozaj veľa vecí a niektoré z nich sú drahé. Každá maličkosť, ktorú pre novorodenca kúpite, pomôže mamičke a odbremení ju od ďalšej finančnej záťaže. Nechajte si od nás poradiť a vyberte z nasledujúcich darčekov.

Hračky pre dojčatá

Najmenšie deti potrebujú ako hračky hlavne hryzátka, ktoré im pomôžu prekonať prerezávanie zúbkov. Naplnené gélom sa dajú uložiť do chladničky a pri hryzení príjemne osviežia ďasná. Novorodenci milujú tiež zvuky a svetielka. Kúpte ako dar šuštiace farebné knižky alebo kolotoč nad postieľku so zvukmi a žiarovkami.

Hracia podložka

Keď dieťa dokáže dvihnúť hlavičku, môže sa začať hrať spolu s mamičkou na hracej podložke. Mäkučká podložka je na hranie bezpečná, príjemná na dotyk a hreje počas zábavy na zemi. Podložky sa dajú uložiť na zem do otvoreného priestoru a neskôr do ohrádky.

Doplnky do postieľky

Okrem už spomínaného kolotoča nad postieľku môžete ako dar zvoliť i iné doplnky. Napríklad zavinovačku, ktorá nahradí prikrývku. Pekné a praktické sú detské hniezdočká a mantinely do postieľky. Dizajnovo dokonalé a príjemne mäkké sú pufy. Tie slúžia podobne ako mantinely na ochranu bábätka a neskôr ako podsedák.

Oblečenie

Pri výbere oblečenia pre bábätko sa poraďte s mamičkou. Dojča rýchlo rastie a mamička bude potrebovať veľa vecičiek. No nie 20 kusov dupačiek alebo 30 kusov košieľok. Preto sa jej spýtajte, čoho má nedostatok a tieto veci do výbavy ako dar dokúpte. Pokojne môže ísť o oblečenie a topánky väčšej veľkosti, do ktorej bábätko časom dorastie.

Spomienkové predmety

Vskutku pekným darčekom je poukaz na fotenie bábätka u profesionálneho fotografa. Zachytenie prvých dní dieťatka je nádhernou spomienkou. Okrem služieb fotografa môžete kúpiť personalizovaný fotoalbum alebo obraz s odtlačkami chodidiel celej rodiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *