Vyhľadať
Close this search box.

10 najlepších balónových hier s deťmi

Balóny predstavujú lacný a zábavný spôsob, ako zabaviť deti nekonečným množstvom hier a aktivít, ktoré s nimi môžete robiť. Nižšie je uvedených 10 najlepších zábavných balónových hier, ktoré môžete vyskúšať s deťmi.

Deti s balónmi

1. Balón s prekvapením

Nafúknite veľa balónov a niektoré naplňte maškrtami, ako sú malé lízanky, drobnosti a hračky. Nechajte deti tvrdo pracovať, aby praskli balóny, aby získali svoje prekvapenia. Skvelá skupinová alebo párty aktivita. Pre staršie deti by ste mohli dokonca vyskúšať nejaké šípky.

2. Balónové tváre

Ide o dokonalú vnútornú hru pre daždivé dni, kde miešate balóny a kreativitu. Majte pre deti pripravené rôzne farby balónov, niekoľko fixiek a nálepiek na zdobenie. Deti môžu zdobiť svoje balóny pridaním tvárí, vlasov a ďalších prvkov.

Môžete si dokonca vytvoriť malé papierové nožičky a ručičky, na ktoré sa môžete prilepiť, no pripomeňte im, aby boli jemné. Tip: Balónik prilepte na stôl lepiacou páskou, aby zostal na mieste a náhradné balóniky majte po ruke pre prípad náhodného prasknutia.

Balónové tváre - hra pre deti

3. Chráň svoj balón

Skvelá aktivita pre väčšie skupiny piatich a viac osôb. Každému dieťaťu dajte balónik a šnúrku s dĺžkou približne meter. Nechajte ich nafúknuť balón, priviazať ho na šnúrku a priviazať si ho okolo členku. Cieľom je ochrániť svoj balón a zároveň sa pokúsiť zničiť balón všetkých ostatných, pričom víťazom je posledný stojaci balón. Dohľad nevyhnutný.

4. Preteky s balónmi

Vonkajšia hra pre dvoch alebo viacerých účastníkov. Nechajte ich odštartovať na štartovacej čiare, umiestnia si balón medzi kolená a utekajú do cieľa bez toho, aby balón spadli alebo praskli. Ak máte veľkú skupinu a obmedzený priestor, preteky sa dajú absolvovať ako štafety. Môžete mať lízatko v balóne ako spôsob, ako obmedziť akékoľvek prehry.

5. Balón v rade

Ak máte aspoň desať detí, rozdeľte ich do rovnakých skupín a postavte ich do paralelných radov, pričom každé dieťa bude od seba vzdialené približne pol metra. Dajte koncovej osobe nafúknutý balón. Akonáhle zavoláte štart, tímy prenesú balón pod nohy a potom cez hlavu ďalšej osoby, kým nedosiahne prvú osobu v rade. Tím, ktorý ako prvý podrží svoj balón v prednej časti čiary, vyhráva!

6. Udržujte balón vo vzduchu

Klasická balónová hra je ideálna do interiéru s jedným alebo viacerými deťmi. Cieľom je jednoducho udržať balón vo vzduchu a nenechať ho dotknúť sa zeme.

Uistite sa, že máte dostatočný priestor, bez krehkých predmetov a nebezpečenstva zakopnutia. Je to tiež skvelý čas na prehrávanie hlasnej, veselej párty hudby.

7. Preteky s balónikmi a lyžicami

Skvelá hra pre dve alebo viac detí a ideálna na pobyt vonku. Táto hra je veľmi podobná tradičným pretekom s vajíčkami a lyžičkami, ale namiesto toho používa veľké drevené lyžice a balóny. Deti majú balón balansovať na lyžičke a byť prvý, kto sa dostane do cieľa, ale ak spadne na zem alebo praskne, musia sa vrátiť na štart a skúsiť to znova.

8. Balónový tenis

Pomocou papierových tanierov a palíc vytvorte tenisové rakety. Vyčistite veľký priestor, bez nebezpečenstva zakopnutia alebo rozbitia. Nafúknite balón a zahrajte si tenis v hale, udierajte do balóna tam a späť tanierovými raketami. Toto je skvelá hra, keď máte veľa detí, je nesúťažná a jednoducho zábavná.

9. Sila balóna

Pridajte trochu vedy do hry s balónom a zoznámte deti so základnými pohybovými aktivitami. Skvelé pre sólovú hru a učenie malých detí o príčine a následku. Získajte ľahkú loptičku, napríklad pingpongovú loptičku alebo podobnú ľahkú hračku.Nafúknite balón, potom uvoľnite vzduch a použite ho na poháňanie lopty alebo hračky. Môžete dokonca chcieť mať preteky s balónovým vzduchom, ktorý poháňa hračku cez cieľovú čiaru.

10. Maľovanie balónom

Ak chcete trochu chaotické, zmyslové zábavy, vytiahnite farby vhodné pre deti a niekoľko listov papiera. Čiastočne nafúknite niekoľko balónov a ukážte deťom, ako pomocou balónov vytvoriť maľbu, ponorte balóny do farby a vytvorte z nich kruhové tvary v rôznych farbách.

Hry pre balóny s vodou

Vodné balóny môžu byť skvelým spôsobom, ako sa schladiť a zabaviť sa pri hre, keď je vonku horúco. Tu je niekoľko zábavných hier na hranie s vodnými balónmi, ktoré nepochybne vyvolajú veľa smiechu. 

Balóny s vodou

Skákacie vodné balóny

Po naplnení niekoľkých vodných balónov ich jemne položte na trampolínu a nechajte deti skákať hore a dole. Pre každú hru by ste mohli zaviesť nové pravidlá – ako dlho trvá, kým ich všetky odpálite, ktorý balón môže ísť najvyššie, či dokážete odraziť všetky „modré“ balóny z trampolíny atď.

Balónová vojna

Klasická hra s vodnatým nádychom! Oboznámte deti s pravidlami loptičky s dôrazom na bezpečnosť a pravidlá na minimalizáciu zranení (mierte pod hlavu a nie na blízko). Naplňte kôpky vodných balónov a umiestnite ich do vedier, pričom každý tím má vedro. Po rozdelení do tímov sa hráči snažia zasiahnuť svojich súperov vodnými balónmi. Ak vás zasiahne súper a balón sa rozbije, ste von z hry. Hra pokračuje dovtedy, kým nie je víťaz.

Cvičenie odpalu

Nafúkajte veľa vodných balónov a vložte ich do vedra. Jeden hráč je pálkar a druhý je nadhadzovač. Ostatní hráči stoja vo výhodnej pozícii ako grý‘. Pálkar má k dispozícii bejzbalovú pálku alebo tenisovú raketu, ktorou sa snaží zasiahnuť čo najviac vodných balónov, ktoré mu nadhadzuje protihráč. Pálkar tiež môže snažiť trafiť vodné balóny smerom na hráčov v poli tak, aby ich chytili. Každý pálkar dostane 5-10 pokusov, potom sa hráči vystriedajú. Vyhráva hráč, ktorý zasiahne alebo nechá chytiť najviac balónov.

Nezabudnite po sebe pozbierať všety časti balónov a odneste ich do koša. Môžete to dokonca zmeniť na hru.

Balónové hry – tipy pre rodičov a opatrovateľov

  • Nie všetky balóny sú si rovné. Niektoré hry budú fungovať lepšie a dlhšie, ak budete mať kvalitnejšie balóny.
  • Niektoré balóny obsahujú latex, takže majte na pamäti, ak niekto, kto môže prísť do kontaktu s balónom, má alergiu na latex.
  • Balóny prichádzajú v rôznych veľkostiach, farbách a tvaroch. Existujú aj balóny, ktoré majú špecifické využitie, napr. vodné balóny, balóny na hélium, balóny na krútenie atď., takže sa uistite, že si kúpite správny typ.
  • Vzhľadom na povahu balónov je pri menších deťoch vždy veľmi malá šanca na udusenie. Vždy dohliadajte na malé deti, keď nafukujú balóny a vyskočené balóny okamžite zahoďte.
  • Balóny môžu tiež predstavovať nebezpečenstvo pre voľne žijúce zvieratá. Ak používate balóniky vonku, zlikvidujte balóniky a ich fragmenty bezpečne a ihneď po použití.

Balóny sú tak zábavné, tak smiešne lacné a zaistia vám minúty zábavy, kým si vypijete relaxačnú šálku kávy, dohliadajte a dúfajme, že sa sami zapojíte do niektorej z balónových hier!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *