Vyhľadať
Close this search box.

Pokémoni – top 10 faktov

Chcete sa dozvedieť o Pokémonoch? Tak ste na správnom mieste! Pozrite si týchto 10 faktov…

Pokeball - lopta na chytanie pokémonov a kartičky pokémonov

1. Pokémon začal ako videohra v roku 1996!

Videohru vytvoril muž menom Satoshi Tajiri z Japonska.

Ako dieťa miloval zbieranie hmyzu a chcel vytvoriť hru, v ktorej by ľudia mohli zbierať stvorenia a obchodovať s nimi – rovnako ako on kedysi zbieral chrobáky.

2. Slovo „Pokémon“ je kombináciou dvoch slov: “Pocket a Monsters” – po slovensky teda “Vreckové monštrá“.

Je to ako mať vlastné malé vreckové príšery, s ktorými sa môžete hrať a trénovať.

Pokemón Pikaču

3. Existuje viac ako 1000 druhov Pokémonov!

Predstavte si, že máte 1000 jedinečných priateľov, ktorých môžete chytiť a trénovať. Koľko si dokážete predstaviť? Nezabudnite komentovať nižšie.

4. Môžete obchodovať s kartami Pokémonov.

Pokémon má úžasnú kartovú hru, ktorá vám umožní zbierať a bojovať s vašimi obľúbenými kartami Pokémon. Je to ako mať vlastné bitky Pokémonov vo forme kariet!

5. Gotta Catch ‚Em All je známa fráza.

Slávna fráza „Musím chytiť všetkých!“ sa používa na povzbudenie ľudí, aby zbierali všetkých rôznych Pokémonov. Je to výzva stať sa majstrom Pokémonov nájdením a tréningom všetkých tvorov.

6. Môžete chytať Pokémonov v reálnom svete.

Existuje hra s názvom Pokémon Go, ktorú si môžete zahrať na svojom telefóne. Používa GPS, aby vám umožnila chytiť Pokémonov v skutočnom svete – musíte ísť von a preskúmať okolie, aby ste ich našli.

Hra pokémon GO

7. Pikachu je veľmi populárny!

Pikachu je ako superhrdina Pokémonov. Je tak populárny, že má dokonca svoju vlastnú prehliadku na mieste zvanom „Pokémon Centre“ v Japonsku. Každý miluje Pikachuov roztomilý a priateľský vzhľad, však?

Ktorá je váš obľúbený pokémón?

8. Existuje množstvo Pokémon filmov a seriálov, ktoré môžete sledovať.

Určite si cestu Asha Ketchuma k tomu, aby sa stal majstrom pokémonov. Sú to zábavné rozprávky, v ktorých Asch, Pikaču a ich priatelia čelia rôznym súbojom s legendárnymi pokémonmi.

9. Poké Balls chytajú a skladujú Pokémonov.

Poké Balls sú špeciálne loptičky, ktoré tréneri používajú na chytanie a skladovanie Pokémonov. Sú ako magické kapsule, ktoré udržia vašich Pokémonov v bezpečí a pripravených na bitky.

10. Pokémon je o priateľstve a tímovej práci.

Svet Pokémonov nás učí o priateľstve a tímovej práci. Tréneri a ich Pokémoni sa stanú najlepšími priateľmi, ktorí si navzájom pomáhajú v prekonávaní výziev a raste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *